Akustyka dla domu

Kompleksowe rozwiązania akustyczne dla klientów biznesowych i indywidualnych

Akustyka pokoju/pomieszczenia

Odpowiednio zaprojektowana akustyka pomieszczenia jest w stanie diametralnie zmienić doświadczenie słuchania ulubionej płyty muzycznej czy oglądania pełnych akcji hitów kinowych. To, w jaki sposób przystosujemy pokój do odbierania danych dźwięków jest jednak niezwykle istotne nie tylko w przypadku używania wieży stereo. Szczególnie w mieszkaniach znajdujących się w bloku mieszkalnym lub kamienicy warto jest mieć kontrole nad tym jakie dźwięki opuszczają nasz pokój, jak i jaki poziom hałasu jest w stanie się do niego przedostać.

By uniknąć nieprzyjemnych dla ucha sytuacji, takich jak nieustające kłótnie sąsiadów lub nieprzerwane szczekanie pełnego energii psa, idealnym rozwiązaniem może okazać się skorzystanie z usług izolatorów akustycznych. Nie tylko uchroni to nas przed nocnym płaczem dziecka sąsiadki, ale również umożliwi wykorzystanie potencjału naszego pokoju w celu przyjemniejszego odbioru muzyki oraz dźwięku przestrzennego, które oferuje odpowiednio dobrane nagłośnienie naszego kina domowego.

Akustyka mieszkania

Gdy w odpowiedni sposób ustabilizujemy dźwięki w pokoju, warto również wyposażyć resztę pomieszczeń mieszkalnych w elementy kontrolujące akustykę. W tym przypadku najważniejsza jest izolacja przestrzeni pracowniczej, szczególnie jeśli prowadzimy częste rozmowy z Klientami lub nasza praca wymaga od nas ciągłego manipulowania dźwiękiem, jak ma to miejsce w przypadku inżyniera dźwięku czy producenta muzycznego.

Kolejnym ważnym miejscem, w którym odpowiednio przystosowana akustyka mieszkania okazuje się niezbędna, jest łazienka (tudzież toaleta). Nie chcemy przecież, by przy porannej rutynie mycia zębów, zażywania kąpieli oraz innych rutynowych czynności rozpraszały nas najróżniejsze głosy oraz dźwięki dochodzące z mieszkań sąsiadów. Nasi Klienci często również wybierają kuchnię jako pomieszczenie, które należy dostosować dźwiękowo. Jest to spowodowane tym, iż to właśnie w kuchni najczęściej rodzina spotyka się przy stole podczas spożywania posiłków, poruszając prywatne tematy.